Apie mus rašo

Kauno diena, 2007 m. lapkričio 19 d.

Japonų kultūros sala

Japonų menu ir gyvenimo būdu besidomintys kauniečiai sulaukė dovanos. Japonų kultūros centre „Tsuru“ bus galima susipažinti su Japonijos žmonių papročiais, daile, kalba.

„Tsuru“ centro vadovė, Japonijos kultūros propaguotoja Augustė Juraškaitė tikisi, kad kauniečiai turės daugiau galimybių iš arčiau susipažinti su tolima šalimi, jos žmonėmis.

Centre, įsikūrusiame A.Micke-vičiaus gatvėje, ketinama mokyti japonų kalbos ir kultūros, kaligrafijos, origamio (popieriaus lankstymo meno), bonsai medelių formavimo technikos, tapybos ant šilko ir ant stiklo, japoniškos batikos, šibori (medžiagos marginimo).

Jau galima registruotis į japonų fotografijos kursus, kuriuos ves Kaune apsigyvenęs japonas Kensaku Shioya. Kaune gyvenantis japoniškų kardų žinovas ir kolekcionierius Fuminori Noba per centro atidarymo ceremoniją pasakojo apie samurajų kardus, jiems rodomą pagarbą. Japonas įspėjo, kad kardai yra labai aštrūs. „Norint juo nukirsti ranką, tą galima padaryti labai lengvai. Moterims, kurių vyrai neištikimi, būtų pravartu turėti tokį namuose pagąsdinti vyrams“, - juokavo F.Noba.

Be šių dviejų japonų, užsiėmimus Kaune ves dar du jų tautiečiai, gyvenantys Vilniuje, taip pat - Japonijoje gyvenę ir studijavę lietuviai.