Renginiai

 

Paslaptingas geišų pasaulis ir tradicinis japonų kimono
geishasan

 

Paskaita apie senojo miesto Kyoto Geišas (geisha –meno žmogus) ir Maiko (šokantys vaikai - besimokančios geišos), kurios įkūnija ir perteikia Japonijos meno pasaulio subtilumus.

Per šokį, šiamisen ir koto melodiją, dainą, arbatos gėrimo ceremoniją - subtiliai išreikšta harmonija.

 

2-little-maiko-girls     mazojigrazuole

 

Tradicinis japonų Kimono sužavėjo pasaulį savo grožiu, spalvingumu ir jo sukuriama elegancija.

 

kimono     obi    kimono2

 

Per paskaitą taip pat sužinosite:

 

 • Kimono istoriją
 • Audinių įvairovę ir audimo technikas
 • Spalvas, raštus, simbolius, atsispindinčius kimono rūbe
 • Kimono rūšis  (Furisode, Yukata, Homongi, Tomesode, Mofuku, Učikake bei kitus) bei moteriškus, vyriškus ir vaikiškus kimono

  Kimono diržus - obi

  Paskaitos metu pademonstruosime moteriško kimono Furisode apsivilkimo ritualą.
   

   

   

  Yamato šalies kardai ir japonų kario vertybės

  (Fuminori Noba san)

   

  kardai

  Japoniški kardai turi daugiau nei tūkstančio metų istoriją. Tai – tobulą geležies grožį atskleidžiantis menas, per kartas puoselėjamas japonų tautos. Kardai buvo branginami kaip svarbus ginklas, saugantis namus ir šeimą, o taip pat kaip vertingas meno kūrinys.

  Kardas – tai garbės, stiprybės, vyriškumo simbolis.

  Kardų meistras, gamindamas kardą, žinodavo, kad būtent jam samurajus ar žemės valdytojas patiki savo gyvybę. Dėl to nebuvo galima padaryti nė mažiausios klaidos, kuri galėjo kainuoti gyvybę. Kardas privalėjo būti tiesiog tobulas.

   

  Inoba_kardas      noba-Sensei

   

  Per paskaitą taip pat sužinosite:

   

  • Japoniškų kardų istoriją
  • Kardų gamybos etapus
  • Kardo struktūrą (metalo rievės, ašmenų raštas ir kt.)
  tikras_kardas

   

  Japoniškų kardų kolekcionierius ir specialistas taip pat papasakos apie vertybes iš samurajaus kodekso, kurios atsispindi ir japonų tautos dvasioje.
   
   

   

   

   NAUJIENA - SIŪLOME MERGVAKARIUS IR BERNVAKARIUS RENGTI  JAPONIŠKOJE DVASIOJE                   

  Jeigu Jums teko atsakinga ir sunki užduotis - surengti savo geriausiai draugei mergvakarį ar savo geriausiam draugui bernvakarį, mes galime pasiūlyti naujų galimybių kaip tokį vakarą padaryti įdomesnį ir visiems patirti naujų bei nepakartojamų įspūdžių. Japonų kultūros centras „Tsuru“ Jums maloniai siūlo keletą paslaugų, kurias galėsite įtraukti į mergvakario ar bernvakario programą.

  Mergvakariui siūlome:

   

   

       1. Japonišką arbatos gėrimo ceremoniją.

  Arbatos gėrimo ceremonija pravedama japonišku stiliumi įrengtame kambaryje. Harmoninga rytietiška aplinka padės Jums atsipalaiduoti, tušo paveikslas ir minimalistinė gėlių puokštelė tokonomoje (garbingiausioje patalpos vietoje), verdančio vandens garsai atgaivins pojūčius, o aksominės žalumos arbatos gurkšnis iš japoniškos pialos prašviesins mintis ir suteiks energijos.

   

  geishosvisos_400pix

  Arbatos gėrimo ceremoniją sudaro :

  ·        Supažindinimas su arbatos gėrimo ceremonija ir filosofija (arbatos namelis, arbatos kelio principai ir vertybės, ceremonijoje naudojamų priemonių pristatymas (arbatos gaminimo reikmenys, kaligrafijos paveiksliukas, ikebana, kimono, saldumynai.. )

  ·        Arbatos gėrimo ceremonija (kiekvieną kartą unikali (-ICHI-GO ICHI-E  -vieną kart gyvenime tokia akimirka) būtent Jums skirta arbatos gėrimo ceremonija. Bus demonstruojamas arbatos ruošimas, reikmenų išvalymo ceremonija, parodoma, kaip priimti kiekvienam individualiai pagamintą arbatą, kaip laikyti pialą, kaip gerti arbatą, kada valgyti saldumynus, kaip padėkoti už arbatą, kaip apžiūrėti pialą. ) Be to, galėsite patys pabandyti išplakti žaliosios arbatos miltelius su bambukine šluotele.

   

  geishosvisos_400pix

   

  Norintiesiems dar labiau susilieti su rytietiška dvasia, siūlome arbatos ceremonijai būsimą nuotaką ir save papuošti  japoniškais kimono. Nepakartojama nuotaika ir įspūdžiai užfiksuoti nuotraukose ilgam išliks Jūsų atmintyje.  

  Arbatos gėrimo ceremonijos trukmė – 1,5 val., kaina 10 žmonių grupei – 90 €

  Arbatos gėrimo ceremonijos su persirengimu kimono trukmė – 3 val., kaina 10 žmonių grupei - 130 €

  Pagal  pageidavimą, arbatos gėrimo ceremoniją galima pravesti ir užsakovų patalpose.

  Arbatos gėrimo ceremonijos, pravedamos užsakovo patalpose, laikas ir kaina - sutartinė.

   

 •